Agjensioni per viza gjermane

x2 Jun 30, 2020 · “Shumë pak vetë bëjnë denoncime. Vetëm një ndër 10 raste mund të guxojë të matet me punëdhënësin. Ata kanë frikë edhe nga strukturat mafioze që ekzistojnë në Ballkan”, thotë ai që e sheh zgjidhjen tek një mekanizëm i rregullt kontrolli nga autoritetet gjermane. Agjencia Federale e Punës: Po hetojmë punëdhënës Ambasada Gjermane në Kosovë. Mirë se erdhët në faqen e internetit të Ambasadës Gjermane në Prishtinë! Page 1. Ju lutem vini re: Hyjnë sërish në fuqi kufizimet e udhëtimeve hyrëse për udhëtarët nga Kosova! Vizitat në Departamentin Konsullor-Ligjor dhe në Zyrën e vizave janë pa përjashtim të mundura vetëm pas caktimit të ...Home Rajoni dhe Bota Ambasada Gjermane: 7500 viza pune do të jepen këtë vit.. ... Mesatarisht, rreth 17,000 aplikacione në vit janë aprovuar nga Agjencia Federale e Punësimit në Gjermani për qytetarët nga Kosova. Sidoqoftë, me kufizimet e reja pritet që numri i aplikacioneve të aprovuara për Kosovën të bie në rreth 7,500 në vit ...june 15th, 2018 - termine per viza turistike gjermane online prishtinë 9 5k likes bejme caktimin e termineve per viza turistike gjermane ne ambasaden gjermane ne''Free Download Here pdfsdocuments2 com May 25th, 2018 - Viz Turistike Per Gjermani Keywords Viz Turistike Per Gjermani Created Date 11 3 2014 7 39 25 PM' A. LISTA E DOKUMENTEVE QË NEVOJITEN PËR TË APLIKUAR PËR VIZË SCHENGEN PËR: VIZITË TURISTIKE • Dëshmia e akomodimit p.sh, konfirmimi i rezervimit t( hotelit) dhe detajet rreth ëEkspertja, Carola Burkert thekson, se ambasadat gjermane ishin të papërgatitura. ... vitit 2017 u dhanë 120.000 miratime provizore paraprake nga Agjencia e Punës. ... se nuk merret viza, por ...Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar.Ambasada gjermane tregon se kur do të fillojnë me termine për viza pune. ... Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar. ... Aktualisht kjo vlenë ...Feb 28, 2020 · Ç’do të thotë kjo konkretisht për procedurën e aplikimit për vizë pranë Ambasadës Gjermane? Parashtrimi i kërkesës për vizë është i mundur pas datës 1 mars 2020. Terminet mund të caktohen vetëm në qoftë se e keni në dorë njohjen e diplomës mbi kualifikimin profesional, gjegjësisht diplomës universitare. Ambasada gjermane në Tiranë njoftoi sot të gjithë qytetarët e interesuar për pajisjen me vizë, se nga data 1 nëntor 2021, ka ndryshuar procedura e aplikimit për vizë. Në njoftimin e ambasadës gjermane theksohet fakti se pranohen vetëm dosjet e plota të aplikimit. Ambasada njoftoi se prej datës 01.11.2021 sektori i vizave do të ndryshojë […]Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar me fjalë kyçe termine per viza gjermane,kategori,ose vendndodhje,MerrJep.com është vendi i duhur për ju sepse faqja jonë e internetit ka shumë përdorues dhe shumë shpallje të publikuara në shumë kategori të ndryshme.Punësimi në Gjermani/ Viza pune edhe këtë vit, ja ç'duhet të bëni. E hënë 02, 2017, 09:06 Facebook. ... Qeveria gjermane krijoi një alternativë. Atë po e shfrytëzojnë gjithnjë e më shumë vetë. ... Në njëmbëdhjetë muajt e parë të vitit 2016, Agjencia Federale për Punën (BA) u dha leje pune - zyrtarisht miratim ...Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA, Tirana, Albania. Sviđa mi se: 680.751 · 5810 govori o ovome. Faqja zyrtare e NOA në Facebook. Marketing & PR: +355 68... Julian Laboti nga qyteti i Lushnjes në vitin 2019 përmes rrjeteve sociale konkretisht Facebook, aplikoi për një vizë punë në Gjermani tek një agjenci e cila quhej "AGJENCIA SHQIPTARE E PUNËSIMIT". Kjo agjenci përmes një akt-marrëveshje i premtonte Julianit një vizë pune si elektriçist, por ky i fundit duhet të paguante 700 euro në këmbim që kompania të fillonte me ...Sipas njoftimit, me datë 28.03.2022 rreth orës 13:00, hetuesit e antidrogës së Policisë së Kosovës në Gjilan pas një pune hetimore, me urdhër të organeve të drejtësisë realizuan një plan taktik të koduar me emrin "Kalaja" duke realizuar një bastisje në fshatin Pogragjë të Gjilanit.Termine per Viza. 3,737 likes · 2 talking about this. Local & Travel Website. Jump to. ... Agjensioni Studentor Për Punsim Në Gjermani. ... Termine ne Ambasad Gjermane per Viza. Consulting Agency. Diona Travel Agency. Tour Agency. Ambasada Gjermane Informata - Vizat.Aplikimi për vizat gjermane/ Ekspertja tregon hapat, procedurat dhe sa muaj vonojnë ... Nga nëntori i vitit 2015 deri në fund të vitit 2017 u dhanë 120.000 miratime provizore paraprake nga Agjencia e Punës. Sektorët e vizave u përmbytën le të themi. ... për shkak se nuk merret viza, por kjo ndodh, sepse kur punëdhënësi ju kërkon ...Vende pune gjermane publike. Agjencia Federale e Punës, ofruesi më i madh i shërbimeve të tregut të punës në Gjermani, ka një rrjet prej më shumë se 700 agjencish dhe zyrash në mbarë botën. Megjithatë, Shërbimi Ndërkombëtar i Vendosjes (ZAV) ofron informacion mbi hapjet e punës, duke përfshirë punët e rastësishme.APPK është lider në fushën e ri-integrimit socio-ekonomik dhe ngritjes së kapaciteteve të grupeve të ndryshme synuese, duke siguruar qëndrueshmërinë e tyre socio-ekonomike dhe avancimin profesional, me qëllim të ndikimit në zhvillimin ekonomik dhe stabilizimin e përgjithshëm të komunitetit.Agjencia e lajmeve, AFP thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar. Të dhënat vijnë nga përgjigjja e Ministrisë së Jashtme në Berlin ...Jun 24, 2021 · Ambasada nuk ka dhënë një datë të saktë se kur në gusht fillojnë të hapen terminet për këto lloj vizash, por kanë shkruar se informacione më të hollësishme do ti japin me kohë. Workshop: Working in the ICT industry. Do you want to work in Germany but do not know how to start? Join the online workshop "Working in the ICT sector in Germany" on 23 March 2022, 10:00 am - 11:15 am CET and receive guidance from the experts of the German Federal Employment Agency. Register now. Shënoni një adresë e-maili, në të cilën keni qasje në çdo kohë. Ne jua dërgojmë konfirmimin e terminit në adresën që e keni shënuar gjatë kërkesës për termin. Ndryshimi i e-mailit nuk është i mundur. Ju lutemi që me rastin e kërkesës për termin të shenoni një e-mail, në të cilin ju vetë keni qasje në çdo kohë. Vende pune gjermane publike. Agjencia Federale e Punës, ofruesi më i madh i shërbimeve të tregut të punës në Gjermani, ka një rrjet prej më shumë se 700 agjencish dhe zyrash në mbarë botën. Megjithatë, Shërbimi Ndërkombëtar i Vendosjes (ZAV) ofron informacion mbi hapjet e punës, duke përfshirë punët e rastësishme.Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar.TIRANE, 20 Dhjetor/ATSH/-Ambasada Gjermane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi për shtyp, bën të ditur se në kuadër të zgjerimit të shërbimeve nga 1 janari 2016 të gjitha aplikimet për vizë Shengen (për vizitorë dhe udhëtime biznesi nga shtetas të vendeve të treta) si dhe për vizë kombëtare (për bashkim familjar, studim, punë etj.) do të jepen takime vetëm online në ...Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve". fedex vs dhl reddit Termine per Viza Turistike Gjermane online, Prishtinë. 10,926 likes · 12 talking about this. Ne nuk jemi ambasada gjermane , mirpo bejme caktimin e termineve per viza turistike Gjermane ne ambasaden...Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Home Rajoni dhe Bota Ambasada Gjermane: 7500 viza pune do të jepen këtë vit.. ... Mesatarisht, rreth 17,000 aplikacione në vit janë aprovuar nga Agjencia Federale e Punësimit në Gjermani për qytetarët nga Kosova. Sidoqoftë, me kufizimet e reja pritet që numri i aplikacioneve të aprovuara për Kosovën të bie në rreth 7,500 në vit ...Shifra është e lartë, por duket e pamjaftueshme. Sepse në dyert e ambasadave presin akoma më shumë aplikues për një vizë pune. Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë.Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar.Beograd: Një vit pritje për vizën gjermane. Nëse sot merr një kontratë pune nga Gjermania dhe çdo gjë kalon mirë, dita e parë e punës do të ishte në mars të vitit të ardhshëm; në ...Nga gushti ambasada gjermane fillon me termine për viza pune Autori: Islam Morina 12:31 | 24 June 2021 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar.Ambasada Gjermane në Kosovë: Mijëra viza pune do të jepen këtë vit Të gjeturat e raportit tregojnë se qytetarët e Kosovës kanë shfaqur një interesim tepër të madh për viza pune. Mes viteve 2016-2020 më shumë se 90 mijë aplikacione për punë ishin dorëzuar në Ambasadën Gjermane në Kosovë.Ambasada Gjermane Prishtin ... përkohësisht numri i termineve që vihen në dispozicion çdo ditë për aplikime për viza është dashur të reduktohet ndjeshëm. Nuk mund të përjashtohet mundesia që edhe terminet që janë rezervuar dhe konfirmuar tashmë mund të anulohen/shtyhen. Nëse e keni rezervuar një termin, ju lutemi ...Ambasada Gjermane në Kosovë: Mijëra viza pune do të jepen këtë vit Të gjeturat e raportit tregojnë se qytetarët e Kosovës kanë shfaqur një interesim tepër të madh për viza pune. Mes viteve 2016-2020 më shumë se 90 mijë aplikacione për punë ishin dorëzuar në Ambasadën Gjermane në Kosovë.Në Gjermani ka aktualisht mbi 1,2 milionë vende të lira pune. Qeveria ka miratuar në dhjetor projektligjin për ardhjen e punëtorëve nga vendet e treta, ku bëjnë pjesë edhe Shqipëria, Kosova, Maqedonia…Ligji duhet të miratohet edhe në Parlament dhe do të futet në fuqi me 01.01.2020. Ligji i ri parashikon mundësinë e ndryshimit të statusit – nga azilkërkues në ... Jun 24, 2021 · Ambasada nuk ka dhënë një datë të saktë se kur në gusht fillojnë të hapen terminet për këto lloj vizash, por kanë shkruar se informacione më të hollësishme do ti japin me kohë. Para se Ju të aplikoni për lëshim vize pranë përfaqsisë së Juaj të jashtme Gjermane, punëdhënësi i Juaj mund të lejë të verifikohen rrethanat e Juaja nga ana e Organit përkatës në shtetin e Gjermanisë. Partneri i parë i bisedës përgjat asaj është ose Organi për nënshtetasit e huaj ose Agjencia Federale për Punësim:Jan 09, 2021 · Pritje më shumë se një vit për të marrë një orar për vizë në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi e vende të tjera. Pritjet e gjata për të marrë një orar në ambasadën gjermane me qëllim aplikimi për marrjen e vizës bashkimin familjar trajtohen nga mediat gjermane pas një kërkese të partisë E Majta në Për shkak të përhapjes së virusit vdekjeprurës me origjinë kineze, tashmë i konfirmuar edhe në vendin tonë, Ambasada Gjermane në Kosovë ka vendosur të anulojë terminet për viza, raporton Gazeta Sinjali. Këtë e ka bërë të ditur një sinjalizues i cili ka pasur termin për datën 16 mars 2020, apo ditën e hënë. Për datën […]Jun 30, 2020 · “Shumë pak vetë bëjnë denoncime. Vetëm një ndër 10 raste mund të guxojë të matet me punëdhënësin. Ata kanë frikë edhe nga strukturat mafioze që ekzistojnë në Ballkan”, thotë ai që e sheh zgjidhjen tek një mekanizëm i rregullt kontrolli nga autoritetet gjermane. Agjencia Federale e Punës: Po hetojmë punëdhënës Dec 08, 2020 · Qytetarët e Kosovës marrin lehtë e shpejt viza kur i duhen Evropës si fuqi punëtore. 140 mijë euro llogaritet të kushtojë përgatitja për një mjek të përgjithshëm në Kosovë. Mbi 200 mijë një specialist. Kostoja gjermane është shumë herë më e madhe. Por Gjermania i merr falas, pa asnjë kosto. hp victus bios key Bejme caktimin e termineve per vize ne ambasaden gjermane per kategorite D (bashkim familjar, studime), C (vize turistike) ose kategori tjera. Terminet caktohen per daten me te afert te mundshme (afersisht dy muaj nga tani). Caktimi i terminit eshte i sigurt. Kontakt: [email protected]ër shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar.Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Të gjeturat e raportit tregojnë se qytetarët e Kosovës kanë shfaqur një interesim tepër të madh për viza pune. Mes viteve 2016-2020 më shumë se 90 mijë aplikacione për punë ishin dorëzuar në Ambasadën Gjermane në Kosovë. Mesatarisht, rreth 17,000 aplikacione në vit janë aprovuar nga Agjencia Federale e Punësimit në ...Terminet për viza pune në Gjermani, ndryshon gjithçka nga 1 dhjetori: Kështu mund të aplikoni. Vështirësitë për të zënë një termin në Ambasadën e Gjermanisë në Kosovë për vizë pune në Gjermani në bazë të Rregullores së Ballkanit Perëndimor, nxiti shumë reagime dhe akuza në drejtim të ambasadës. Sistemi i terminëve ...Po zbrazet Kosova, për 4 muaj, 200 mijë kosovarë aplikuan për viza gjermane 21:14, 28/03/2022. Vetëm në katër muajt e fundit, 11% e popullatës së Kosovës ka kërkuar të shkojë në Gjermani. Që nga fillimi i dhjetorit e deri tani në fund të marsit, ambasada e këtij shteti në Prishtinë ka pranuar 199 mijë e 783 kërkesa për ...Oct 18, 2021 · Në njoftimin e Ambasadës gjermane theksohet fakti se pranohen vetëm dosjet e plota të aplikimit. Ambasada njoftoi se prej datës 01.11.2021 sektori i vizave do të ndryshojë procedurën e aplikimit për vizë. Sipas njoftimit, në momentin e paraqitjes pranë zyrës së vizave do të pranohen vetëm dosje të plota aplikimi. “Aplikimet e ... Shënoni një adresë e-maili, në të cilën keni qasje në çdo kohë. Ne jua dërgojmë konfirmimin e terminit në adresën që e keni shënuar gjatë kërkesës për termin. Ndryshimi i e-mailit nuk është i mundur. Ju lutemi që me rastin e kërkesës për termin të shenoni një e-mail, në të cilin ju vetë keni qasje në çdo kohë. ambasada gjermane në prishtinë njofton për terminet e. info gjiganti com. procedura e punësimit në gjermani pas 1 janarit 2016. informata termina online per viza free download here pdfsdocuments2 com may 25th, 2018 - viz turistike per gjermani keywords viz turistike per gjermani created date 11 3 2014 7 39 25 pm''gjermani thjeshtohenAmbasada gjermane tregon se kur do të fillojnë me termine për viza pune 21:04 | 24 Qershor 2021 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar. Pritjet e gjata për të marrë një orar në ambasadën gjermane me qëllim aplikimi për marrjen e vizës bashkimin familjar trajtohen nga mediat gjermane pas një kërkese të partisë E Majta në Ministrinë e Jashtme.Nuk mund të lëshohen viza me qëllim praktike kur bëhet fjalë për kohë prove në një punë. Kushti i lartëpërmendur verifikohet nga Agjencia Kombëtare e Punësimit. Ju lutemi, vini re, se hospitimi nuk është punësim dhe për këtë arsye, si një shtetas shqiptar, ju mund të qëndroni në Gjermani për qëllimin e praktikës edhe ... A. LISTA E DOKUMENTEVE QË NEVOJITEN PËR TË APLIKUAR PËR VIZË SCHENGEN PËR: VIZITË TURISTIKE • Dëshmia e akomodimit p.sh, konfirmimi i rezervimit t( hotelit) dhe detajet rreth ëNë 2015-ën mijëra vetë u përpoqën të gjejnë me kërkesa për azil një vend pune në Gjermani. Qeveria gjermane krijoi një alternativë. Atë po e shfrytëzojnë gjithnjë e më shumë vetë. Për shumë të papunë në Ballkanin Perëndimor, Gjermania është vendi i ëndrrave. Programi i nisur një vit më parë për punëtorët imigrantë nga Ballkani […]Jul 01, 2021 · Nga sot mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër COVID 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. “Rregullorja për Ballkanin Perëndimor” e rinovuar, ka hyrë në fuqi më 1 ... Oct 16, 2017 · Është vënë në pranga ditën e sotme deputeti i Nismës, Milaim Zeka nga Policia e Kosovës. Express merr vesh se arrestimi i tij ka ndodhur për dyshimet se Zeka ka qenë i përfshirë në një skemë mashtrimi me viza pune në Gjermani për 920 kosovarë. Termine per viza gjermane. April 15, 2020 ·. Ministria e Jashtme gjermane pranon pritjet e gjata për vizë. Aktualisht dhjetëra mijëra vetë në vendet e Ballkanit Perëndimor presin të regjistruar për marrjen e një date për shtrimin e kërkesës për vizë në ambasadat gjermane në rajon.Në një raport, Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar. Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar.Po zbrazet Kosova, për 4 muaj, 200 mijë kosovarë aplikuan për viza gjermane 21:14, 28/03/2022. Vetëm në katër muajt e fundit, 11% e popullatës së Kosovës ka kërkuar të shkojë në Gjermani. Që nga fillimi i dhjetorit e deri tani në fund të marsit, ambasada e këtij shteti në Prishtinë ka pranuar 199 mijë e 783 kërkesa për ...VIZA D KOMBËTARE. Kjo listë ka për qëllim t'ju ndihmojë të hartoni dokumentet për kërkesën tuaj për vizë. Ju lutem vini re se Ambasada mund t'ju kërkojë dokumente shtesë ose informacione të mëtejshme nëse kjo është e nevojshme për të shqyrtuar kërkesën tuaj.Të gjeturat e raportit tregojnë se qytetarët e Kosovës kanë shfaqur një interesim tepër të madh për viza pune. Mes viteve 2016-2020 më shumë se 90 mijë aplikacione për punë ishin dorëzuar në Ambasadën Gjermane në Kosovë. Mesatarisht, rreth 17,000 aplikacione në vit janë aprovuar nga Agjencia Federale e Punësimit në ...Mar 01, 2022 · Nga sot mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga sot më 1 mars do të hapet lista e regjistrimeve për termine për viza pune për periudhën e muajit prill. Kjo listë e regjistrimeve do të jetë e hapur deri me 14 mars në ora 14:00. “Dhënia e termineve ka ... Bejme caktimin e termineve per vize ne ambasaden gjermane per kategorite D (bashkim familjar, studime), C (vize turistike) ose kategori tjera. Terminet caktohen per daten me te afert te mundshme (afersisht dy muaj nga tani). Caktimi i terminit eshte i sigurt. Kontakt: [email protected]ër. gjermani shqipëri kosovë via kroaci. info gjiganti com. termine per viza turistike gjermane online home facebook. shqiptaret qe jetojn ne gjermani albforumi aplikimet për vizë ambasada gjermane rezervimi online june 22nd, 2018 - si mundem me apliku per nji viz pune ose viz turistike po ekam pershendetj jam iSërish viza gjermane për ata me kontratë pune, por edhe pengesa 24.07.2020 Shumë vetë presin për një vizë pune për të ardhur në Gjermani. Po si qëndron puna aktualisht me dhënien e ...Për shkak të përhapjes së virusit vdekjeprurës me origjinë kineze, tashmë i konfirmuar edhe në vendin tonë, Ambasada Gjermane në Kosovë ka vendosur të anulojë terminet për viza, raporton Gazeta Sinjali. Këtë e ka bërë të ditur një sinjalizues i cili ka pasur termin për datën 16 mars 2020, apo ditën e hënë. Për datën […]Ambasada gjermane thotë se për viza punë, nga janari i vitit 2021, duhet të ketë riregjistrim. Kjo për shkak se ka hyrë një rregullore e re në fuqi. Gjithashtu theksohet se riregjistrimet mund të bëhet pas shfuqizimit të kufizimeve të udhëtimeve hyrëse të kushtëzuara nga koronavirusi.Thuraja Travel L.L.C, Prishtinë. 8,167 likes · 61 talking about this · 1 was here. Thuraja&Travel L.L.C është Kompani konsultë për aplikime të ndryshme të vizave, si dhe asiston ne procedurat e...Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit, shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Shifra është e lartë, por duket e pamjaftueshme. Sepse në dyert e ambasadave presin akoma më shumë aplikues për një vizë pune. Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë.Në këtë rast, luteni të caktoni një termin nëpërmjet sistemit të caktimit të termineve të Ambasadës (ëëë.pristina.diplo.de/termin) në kategorinë „Viza të tjera nacionale". Ambasada i aktualizon rregullisht informatat në faqen e saj të internetit dhe me kohë do të publikojë informata të tjera lidhur me procedurat e vizave.Shënoni një adresë e-maili, në të cilën keni qasje në çdo kohë. Ne jua dërgojmë konfirmimin e terminit në adresën që e keni shënuar gjatë kërkesës për termin. Ndryshimi i e-mailit nuk është i mundur. Ju lutemi që me rastin e kërkesës për termin të shenoni një e-mail, në të cilin ju vetë keni qasje në çdo kohë. Dy prinderit ose kujdestaret ligjore duhet te jene te pranishem kur I mituri aplikon per vize; Perjashtime nga kjo duhet bere kur njeri prind mban kujdestarine ligjore,e cila duhet te deshmohet me ndonjerin prej dokumenteve si me poshte: efikaten e lindjes qe deshmon vetem nje prind dhe konfirmimin nga Qendra Sociale e Femijeve.Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Vende pune gjermane publike. Agjencia Federale e Punës, ofruesi më i madh i shërbimeve të tregut të punës në Gjermani, ka një rrjet prej më shumë se 700 agjencish dhe zyrash në mbarë botën. Megjithatë, Shërbimi Ndërkombëtar i Vendosjes (ZAV) ofron informacion mbi hapjet e punës, duke përfshirë punët e rastësishme.Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Ata që ishin në pritje për tu pajisur me viza pune tani po marrin e-mail/ njoftim nga ambasada gjermane se termini i tyre është anuluar për disa arsyeje. Regjistrimet ekzistuese në listën e deritanishme të pritjes së datave të aplikimeve kanë patur vlefshmëri deri në datën 31.12.2020 vetëm për aplikimet sipas Rregullores së ...Mar 01, 2022 · Nga sot mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga sot më 1 mars do të hapet lista e regjistrimeve për termine për viza pune për periudhën e muajit prill. Kjo listë e regjistrimeve do të jetë e hapur deri me 14 mars në ora 14:00. “Dhënia e termineve ka ... Ambasadat gjermane pergjegjese per leshimin e vizave. Pör mö shumö informacione rreht ambasadave vizito seksionin Shqiptaröt. Procedurat e aplikimit. Si rregull, aplikuesit duhet të paraqesin, personalisht, kërkesat për vizë, së bashku me të gjithë dokumentet e nevojshme, në misionin gjerman përgjegjës për vendin ku ata banojnë.Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Procedurat për marrjen e vizës/ Flet ekspertja gjermane: Ja sa muaj duhet të prisni. Pritje pa fund! Shumë vetë nga vendet e Ballkanit që duan të punojnë në Gjermani duhet të kalisin durimin derisa të marrin vizën e punës. Ekspertja, Carola Burkert thekson, se ambasadat gjermane ishin të papërgatitura. Foto ilustruese.Para se Ju të aplikoni për lëshim vize pranë përfaqsisë së Juaj të jashtme Gjermane, punëdhënësi i Juaj mund të lejë të verifikohen rrethanat e Juaja nga ana e Organit përkatës në shtetin e Gjermanisë. Partneri i parë i bisedës përgjat asaj është ose Organi për nënshtetasit e huaj ose Agjencia Federale për Punësim: Ambasada gjermane tregon se kur do të fillojnë me termine për viza pune 21:04 | 24 Qershor 2021 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar. Feb 28, 2020 · Ç’do të thotë kjo konkretisht për procedurën e aplikimit për vizë pranë Ambasadës Gjermane? Parashtrimi i kërkesës për vizë është i mundur pas datës 1 mars 2020. Terminet mund të caktohen vetëm në qoftë se e keni në dorë njohjen e diplomës mbi kualifikimin profesional, gjegjësisht diplomës universitare. Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Shifra është e lartë, por duket e pamjaftueshme. Sepse në dyert e ambasadave presin akoma më shumë aplikues për një vizë pune. Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë.Nov 07, 2017 · Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se “parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve”. Punësimi në Gjermani/ Viza pune edhe këtë vit, ja ç'duhet të bëni. E hënë 02, 2017, 09:06 Facebook. ... Qeveria gjermane krijoi një alternativë. Atë po e shfrytëzojnë gjithnjë e më shumë vetë. ... Në njëmbëdhjetë muajt e parë të vitit 2016, Agjencia Federale për Punën (BA) u dha leje pune - zyrtarisht miratim ...Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta "Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Punësimi në Gjermani/ Viza pune edhe këtë vit, ja ç'duhet të bëni. E hënë 02, 2017, 09:06 Facebook. ... Qeveria gjermane krijoi një alternativë. Atë po e shfrytëzojnë gjithnjë e më shumë vetë. ... Në njëmbëdhjetë muajt e parë të vitit 2016, Agjencia Federale për Punën (BA) u dha leje pune - zyrtarisht miratim ...Nov 29, 2021 · Ndryshojnë rregullat, Ambasada gjermane: Ç’duhet të dini për të caktuar një takim Siç bëhet me dije nga ambasada, të gjithë personat e interesuar, nga data 1-17 dhjetor duhet të aplikojnë për një vizë pune, e më pas do të përzgjidhen për intervistë nga një short kompjuterik. Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet të mos ngutet. Historia e vizës mund të zgjasë deri sa të dalin corkscrew swamp trail map Pritje pa fund! Shumë vetë nga vendet e Ballkanit që duan të punojnë në Gjermani duhet të kalisin durimin derisa të marrin vizën e punës. Ekspertja, Carola Burkert thekson, se ambasadat gjermane ishin të papërgatitura. Pritje pa fund! Shumë vetë nga vendet e Ballkanit që duan të punojnë në Gjermani duhet të kalisin durimin derisa të marrin vizën e punës. Ekspertja, Carola Burkert thekson, se ambasadat gjermane ishin të papërgatitura. Agjensioni per Punesim ne Gjermani. November 20, 2016 ·. Ne si agjension me pervoj pune si ndermjetsues i kontratave sezonale per studenta po ashtu edhe kontrata afatgjata prej 1 deri ne 3 vjet sjellim vende te reja pune ne qytete te ndryshme ne Gjermani .Ja 130 profesionet e punës, që kërkohen në Gjermani deri në 2020! Nga. tg. -. 15 Mars, 2016. 565. Agjencia Federale e Punësimit në Gjermani publikoi para pak ditësh një broshurë informuese në shqip, për të gjithë ata që duan të punojnë atje të titulluar "Punësimi dhe jetesa në Gjermani".Viza Schengen lëshohet për qëndrime afatshkurta në zonën Schengen deri në 90 ditë/ për gjysmë viti, ose për udhëtime nëpër zonën Schengen. Ju duhet të parashtroni një kërkesë për vizë në Ambasadën Gjermane, meqenëse shteti gjerman është destinacioni juaj kryesor.Skandal: Ja si shiten terminet për viza gjermane. Kosovarët nuk kanë vështirësi vetëm në sigurimin e një vize për të udhëtuar jashtë vendit. Maltretimet ndaj tyre nisin që në kohën kur ata duhet të caktojnë thjesht një termin për të aplikuar për vizë Schengen. Agjencitë e ndryshme në Kosovë të mirëinformuara, po ...60 mijë viza pune nga Gjermania - Shqipëria dhe Kosova ndër përfitueset më të mëdha. Nga Brixhilda Xhuraj. 9 Shkurt 2022 / 07:45. Gjermania ka lëshuar më shumë se 60 mijë viza në bazë të Aktit të Emigracionit të Punëtorëve të kualifikuar gjermanë në vitin 2021. Kjo sipas të dhënave zyrtare publikuar nga ministria gjermane.Bejme caktimin e termineve per vize ne ambasaden gjermane per kategorite D (bashkim familjar, studime), C (vize turistike) ose kategori tjera. Terminet caktohen per daten me te afert te mundshme (afersisht dy muaj nga tani). Caktimi i terminit eshte i sigurt. Kontakt: [email protected] Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Shkuarja e kosovarëve drejtë vendeve të huaja për të gjetur një vend pune është gjithnjë e lartë. Gjermania vazhdon të jetë ndër vendet më të frekuentuara nga kosovarët pikërisht për këtë. Vetëm gjatë vitit 2016 nga Ambasada Gjermane ishin lëshuar 5 mijë viza të punës për kosovarët përderisa për vitin 2017, kjo ambasadë ende nukLexoOct 08, 2021 · Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë të enjten (dje) ka njoftuar se ka aktivizuar linkun për të aplikuar për terminë për viza pune në Gjermani, por qytetarët janë ankuar se linku për aplikim ka qenë jashtë funksionit. Pas shqetësimeve të ngritura në opinion Ambasada gjermane ka lëshuar një komnikatë përmes së... Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Feb 28, 2020 · Ç’do të thotë kjo konkretisht për procedurën e aplikimit për vizë pranë Ambasadës Gjermane? Parashtrimi i kërkesës për vizë është i mundur pas datës 1 mars 2020. Terminet mund të caktohen vetëm në qoftë se e keni në dorë njohjen e diplomës mbi kualifikimin profesional, gjegjësisht diplomës universitare. Në ambasadën gjermane nuk ka as edhe një termin të lirë për 5 muajt e ardhshëm. Ato ka kohë që janë zënë. Agjencitë private po tregtojnë terminë dhe po keqpërdorin sistemin elektronik të krijuar nga Ambasada gjermane. Kjo ka kohë që po ndodh. "Qytetarët e Kosovës në të shumtën e rasteve duhet tu drejtohen agjencive ...Jan 09, 2021 · Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar. Agjencia Gjermane e Punësimit ka pub likuar listën e profesioneve ku ka vende të lira në ekonominë më të fortë në Evropë. Të gjithë ata që jetojnë jashtë vendeve të BEsë, pra përfshi Shqipërinë, Kosovën apo Maqedoninë, mund të aplikojnë për punësim legal në Gjermani.Nov 07, 2017 · Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se “parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve”. Ja 130 profesionet e punës, që kërkohen në Gjermani deri në 2020! Nga. tg. -. 15 Mars, 2016. 565. Agjencia Federale e Punësimit në Gjermani publikoi para pak ditësh një broshurë informuese në shqip, për të gjithë ata që duan të punojnë atje të titulluar "Punësimi dhe jetesa në Gjermani".Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar.Para se Ju të aplikoni për lëshim vize pranë përfaqsisë së Juaj të jashtme Gjermane, punëdhënësi i Juaj mund të lejë të verifikohen rrethanat e Juaja nga ana e Organit përkatës në shtetin e Gjermanisë. Partneri i parë i bisedës përgjat asaj është ose Organi për nënshtetasit e huaj ose Agjencia Federale për Punësim: Skandal: Ja si shiten terminet për viza gjermane. Kosovarët nuk kanë vështirësi vetëm në sigurimin e një vize për të udhëtuar jashtë vendit. Maltretimet ndaj tyre nisin që në kohën kur ata duhet të caktojnë thjesht një termin për të aplikuar për vizë Schengen. Agjencitë e ndryshme në Kosovë të mirëinformuara, po ...<p>46.608 vende pune ofrojnë kompanitë gjermane për të cilat mund të aplikojnë qytetarë nga vendet e Ballkanit, duke përfshirë Shqipërinë. Mjekë, infermierë, inxhinierë të të gjitha kategorive, teknikë kompjuterash, zanatçinj, si hidraulikë, elektricistë, muratorë, mekanikë makinash, gomistë janë vetëm disa nga profesionet për të cilat mund të aplikohet nëpërmjet ...Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Skandal: Ja si shiten terminet për viza gjermane. Kosovarët nuk kanë vështirësi vetëm në sigurimin e një vize për të udhëtuar jashtë vendit. Maltretimet ndaj tyre nisin që në kohën kur ata duhet të caktojnë thjesht një termin për të aplikuar për vizë Schengen. Agjencitë e ndryshme në Kosovë të mirëinformuara, po ...Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt e parë 2017. "Die Welt" i kushton dy artikuj temës së punësimit të të huajve në Gjermani. "Një punë në Gjermani, shumë njerëz në vendet e Ballkanit Perëndimor e shohin këtë si të […]Ambasada Gjermane Prishtin ... përkohësisht numri i termineve që vihen në dispozicion çdo ditë për aplikime për viza është dashur të reduktohet ndjeshëm. Nuk mund të përjashtohet mundesia që edhe terminet që janë rezervuar dhe konfirmuar tashmë mund të anulohen/shtyhen. Nëse e keni rezervuar një termin, ju lutemi ...Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Nga Ambasada Gjermane thonë se lidhur me kategorinë e vizave "punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor", Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut, u dha një kuotë totale vjetore prej 25,000 vizash. Nga ajo kuotë, 4,750 viza në vit i përkasin Maqedonisë së Veriut. /TetovaExpresTermine per viza gjermane. April 15, 2020 ·. Ministria e Jashtme gjermane pranon pritjet e gjata për vizë. Aktualisht dhjetëra mijëra vetë në vendet e Ballkanit Perëndimor presin të regjistruar për marrjen e një date për shtrimin e kërkesës për vizë në ambasadat gjermane në rajon.Ambasada gjermane tregon se kur do të fillojnë me termine për viza pune 21:04 | 24 Qershor 2021 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar. Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta "Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...A. LISTA E DOKUMENTEVE QË NEVOJITEN PËR TË APLIKUAR PËR VIZË SCHENGEN PËR: VIZITË TURISTIKE • Dëshmia e akomodimit p.sh, konfirmimi i rezervimit t( hotelit) dhe detajet rreth ëKëto janë bërë të mundura nga një bashkëpunim institucional me institucione përkatëse si Agjencia e Punës e Nurenbergut, Agjencia e Arsimit dhe Formimit Profesional në Hamburg, Dhoma e Zejeve e Koblenzit, GIZ -Tiranë, si dhe vetë ambasada gjermane, e cila ka qenë në një rol shumë aktiv dhe shumë pranë ministrisë sonë.Jan 09, 2021 · Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar. Këto janë bërë të mundura nga një bashkëpunim institucional me institucione përkatëse si Agjencia e Punës e Nurenbergut, Agjencia e Arsimit dhe Formimit Profesional në Hamburg, Dhoma e Zejeve e Koblenzit, GIZ -Tiranë, si dhe vetë ambasada gjermane, e cila ka qenë në një rol shumë aktiv dhe shumë pranë ministrisë sonë.TIRANE, 20 Dhjetor/ATSH/-Ambasada Gjermane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi për shtyp, bën të ditur se në kuadër të zgjerimit të shërbimeve nga 1 janari 2016 të gjitha aplikimet për vizë Shengen (për vizitorë dhe udhëtime biznesi nga shtetas të vendeve të treta) si dhe për vizë kombëtare (për bashkim familjar, studim, punë etj.) do të jepen takime vetëm online në ...Punësimi në Gjermani/ Viza pune edhe këtë vit, ja ç'duhet të bëni. E hënë 02, 2017, 09:06 Facebook. ... Qeveria gjermane krijoi një alternativë. Atë po e shfrytëzojnë gjithnjë e më shumë vetë. ... Në njëmbëdhjetë muajt e parë të vitit 2016, Agjencia Federale për Punën (BA) u dha leje pune - zyrtarisht miratim ...Këto janë bërë të mundura nga një bashkëpunim institucional me institucione përkatëse si Agjencia e Punës e Nurenbergut, Agjencia e Arsimit dhe Formimit Profesional në Hamburg, Dhoma e Zejeve e Koblenzit, GIZ -Tiranë, si dhe vetë ambasada gjermane, e cila ka qenë në një rol shumë aktiv dhe shumë pranë ministrisë sonë.Nuk kemi të dhëna se sa punëdhënës e tërheqin ofertën, për shkak se nuk merret viza, por kjo ndodh, sepse kur punëdhënësi ju kërkon juve tani, për këtë moment, dhe ju nuk mundeni të vini, se nuk keni vizë, atëherë bie oferta dikur, unë si punëdhënës kërkoj një zgjidhje tjetër.Julian Laboti nga qyteti i Lushnjes në vitin 2019 përmes rrjeteve sociale konkretisht Facebook, aplikoi për një vizë punë në Gjermani tek një agjenci e cila quhej "AGJENCIA SHQIPTARE E PUNËSIMIT". Kjo agjenci përmes një akt-marrëveshje i premtonte Julianit një vizë pune si elektriçist, por ky i fundit duhet të paguante 700 euro në këmbim që kompania të fillonte me ...Agjencia Gjermane e Punësimit ka pub likuar listën e profesioneve ku ka vende të lira në ekonominë më të fortë në Evropë. Të gjithë ata që jetojnë jashtë vendeve të BEsë, pra përfshi Shqipërinë, Kosovën apo Maqedoninë, mund të aplikojnë për punësim legal në Gjermani.Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA, Tirana, Albania. Sviđa mi se: 680.751 · 5810 govori o ovome. Faqja zyrtare e NOA në Facebook. Marketing & PR: +355 68... Agjencia kundër Korrupsionit gati ta verifikojë edhe pasurinë e mjekëve dhe profesorëve. AKK: Zyrtarët publik të deklarojnë pasurinë, në të kundërtën ushtrohet kallëzim penal. 4737 zyrtarë të lartë publik do t'i nënshtrohen procesit të deklarimit të pasurisë ...Për shkak të përhapjes së virusit vdekjeprurës me origjinë kineze, tashmë i konfirmuar edhe në vendin tonë, Ambasada Gjermane në Kosovë ka vendosur të anulojë terminet për viza, raporton Gazeta Sinjali. Këtë e ka bërë të ditur një sinjalizues i cili ka pasur termin për datën 16 mars 2020, apo ditën e hënë. Për datën […]Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Nuk kemi të dhëna se sa punëdhënës e tërheqin ofertën, për shkak se nuk merret viza, por kjo ndodh, sepse kur punëdhënësi ju kërkon juve tani, për këtë moment, dhe ju nuk mundeni të vini, se nuk keni vizë, atëherë bie oferta dikur, unë si punëdhënës kërkoj një zgjidhje tjetër.Pyetje dhe përgjigje rreth vizave. FAQ. faq. Këtu kemi listuar pyetjet që na janë drejtuar më shpesh, me qëllim për t'ju ardhur sadopak në ndihmë. FAQ. Unë u përpoqa të regjistrohem për një takim sipas nenit 26 paragrafi 2 (Rregullorja e Ballkanit Perendimor), por lista u mbyll përsëri kur përfundova vendosjen e të dhënave.Jul 01, 2021 · Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër COVID 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. “Rregullorja për Ballkanin Perëndimor” e rinovuar, ka hyrë në fuqi më 1 janar 2021. Me këtë, shtetasit e Kosovës do të kenë qasje të privilegjuar në […] Nga Ambasada Gjermane thonë se lidhur me kategorinë e vizave "punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor", Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut, u dha një kuotë totale vjetore prej 25,000 vizash. Nga ajo kuotë, 4,750 viza në vit i përkasin Maqedonisë së Veriut.Para se Ju të aplikoni për lëshim vize pranë përfaqsisë së Juaj të jashtme Gjermane, punëdhënësi i Juaj mund të lejë të verifikohen rrethanat e Juaja nga ana e Organit përkatës në shtetin e Gjermanisë. Partneri i parë i bisedës përgjat asaj është ose Organi për nënshtetasit e huaj ose Agjencia Federale për Punësim: Brenda tre muajve, nga fillimi i dhjetorit të vitit të kaluar e deri në fund të shkurtit të këtij viti, autoritetet gjermane kanë ndarë gjithsej 837 viza pune për qytetarët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, marrin vesh mediet gjermane nga Ministria Federale e Punës. Punë dhe jetesë në Gjermani! Si një ëndërr e bukur që papritur bëhet realitet vendet e Ballkanit Perëndimor: Kështu tingëlloi rregullorja e posaçme e qeverisë gjermane në nëntor 2015 për punësimin legal të qytetarëve nga Bosnja, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Serbia e Shqipëria. Synimi ishte të ulej vala e azilkërkuesve. E vërtet jo pak […]Llojet e Vizave. Visa. Ne e konsiderojmë Ligjin e Ri të punësimit në Gjermani si një faktor përparimtar për të ardhmen tuaj. Gjithsesi, ne jemi në dijeni të vështirësive qe dikush has kur vendos të largohet nga vendi dhe të lërë cdo gjë pas. Dy vështirësitë më të mëdhaja e të rëndësishme ngelen: procedurat e Vizës dhe ...Aug 02, 2021 · Bie nga sistemi faqja e terminëve për viza pune në Ambasadën Gjermane. 10:35, 02/08/2021. Nga sot personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër COVID-19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini për vizë pune në Gjermani. Për shkak të interesimit të madh, serveri i ... Shifra është e lartë, por duket e pamjaftueshme. Sepse në dyert e ambasadave presin akoma më shumë aplikues për një vizë pune. Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë.Ambasada gjermane thotë se për viza punë, nga janari i vitit 2021, duhet të ketë riregjistrim. Kjo për shkak se ka hyrë një rregullore e re në fuqi. Gjithashtu theksohet se riregjistrimet mund të bëhet pas shfuqizimit të kufizimeve të udhëtimeve hyrëse të kushtëzuara nga koronavirusi.Jul 01, 2021 · Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër COVID 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. “Rregullorja për Ballkanin Perëndimor” e rinovuar, ka hyrë në fuqi më 1 janar 2021. Me këtë, shtetasit e Kosovës do të kenë qasje të privilegjuar në […] Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet të mos ngutet. Historia e vizës mund të zgjasë deri sa të dalin thinjat. Kjo megjithëse ambasadat kanë shtuar personelin.TIRANE, 20 Dhjetor/ATSH/-Ambasada Gjermane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi për shtyp, bën të ditur se në kuadër të zgjerimit të shërbimeve nga 1 janari 2016 të gjitha aplikimet për vizë Shengen (për vizitorë dhe udhëtime biznesi nga shtetas të vendeve të treta) si dhe për vizë kombëtare (për bashkim familjar, studim, punë etj.) do të jepen takime vetëm online në ...Ministri gjerman i Ekonomisë dhe Zëvendëskancelari Robert Habeck aktivizoi nivelin e paralajmërimit të hershëm për furnizimet me gaz të mërkurën pasi Moska vazhdoi të kërkojë pagesën për gaz në rubla. Kjo masë është e para nga një seri e tre niveleve të alarmit dhe çon në krijimin e një celule krize brenda kabinetit të tij […]Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Shqiptarët të interesuar për viza amerikane. Interesi i shqiptarëve për të aplikuar për një vizë amerikane ka ardhur duke u rritur vitet e fundit. Zv.konsullja e SHBA për Shqipërinë Krystal Overmyer tha se në vitin 2019 u dhanë 11 viza amerikane për shqiptarët në krahasim me 5 mijë në vitin 2014. "Në 2020 dhe 2021 për ...APPK Agjensioni i Përkrahjes se Punësimit në Kosovë fillimisht Diakonie nga Gjermania (Baden Württemberg) më pastaj prej 2019 edhe partnerët tjerë, vazhdojnë bashkëpunimin me projekte që kanë për synim përkrahjen e qytetarëve të Kosovës për integrimin e tyre të suksesshëm në shoqërinë Gjermane në fushën e Infermierisë makkah tv frequency 2021 Julian Laboti nga qyteti i Lushnjes në vitin 2019 përmes rrjeteve sociale konkretisht Facebook, aplikoi për një vizë punë në Gjermani tek një agjenci e cila quhej "AGJENCIA SHQIPTARE E PUNËSIMIT". Kjo agjenci përmes një akt-marrëveshje i premtonte Julianit një vizë pune si elektriçist, por ky i fundit duhet të paguante 700 euro në këmbim që kompania të fillonte me ...Kontaktet dhe oraret. Adresa : 76, rruga Ismail Qemali, Arbëri/Dragodan - 10000 Prishtinë. Konsullata juaj është e hapur për palë të enjteve në mëngjes nga ora 9 deri në orën 12, pa termine. Për çdo procedurë (pasaportë, martesë, regjistrim, etj.), ju lutemi caktoni një termin paraprakisht në: Telefoni : +383 38 22 45 88 00.Pritje më shumë se një vit për të marrë një orar për vizë në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi eJun 30, 2020 · Ardhja me kontratë pune në Gjermani është lotaria e jetës në Ballkan. Nga nevoja shumë vijnë të punojnë edhe ilegalisht. Varësia e plotë nga punëdhënësi shpesh i kthen ata në çirakë të pagojë në një dramë shfrytëzimi. Petrit B. kujtoi se i tha lamtumirë varfërisë në Shqipëri. Të paktën për disa muaj, pasi ajo që … Agjencia Gjermane e Punësimit ka pub likuar listën e profesioneve ku ka vende të lira në ekonominë më të fortë në Evropë. Të gjithë ata që jetojnë jashtë vendeve të BEsë, pra përfshi Shqipërinë, Kosovën apo Maqedoninë, mund të aplikojnë për punësim legal në Gjermani.Në një raport, Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar. Nov 07, 2017 · Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se “parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve”. Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Nga Ambasada Gjermane thonë se lidhur me kategorinë e vizave "punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor", Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut, u dha një kuotë totale vjetore prej 25,000 vizash. Nga ajo kuotë, 4,750 viza në vit i përkasin Maqedonisë së Veriut. /TetovaExpresPritje më shumë se një vit për të marrë një orar për vizë në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi eAmbasadat gjermane pergjegjese per leshimin e vizave. Pör mö shumö informacione rreht ambasadave vizito seksionin Shqiptaröt. Procedurat e aplikimit. Si rregull, aplikuesit duhet të paraqesin, personalisht, kërkesat për vizë, së bashku me të gjithë dokumentet e nevojshme, në misionin gjerman përgjegjës për vendin ku ata banojnë. itb horsepower gain APPK Agjensioni i Përkrahjes se Punësimit në Kosovë fillimisht Diakonie nga Gjermania (Baden Württemberg) më pastaj prej 2019 edhe partnerët tjerë, vazhdojnë bashkëpunimin me projekte që kanë për synim përkrahjen e qytetarëve të Kosovës për integrimin e tyre të suksesshëm në shoqërinë Gjermane në fushën e Infermierisëtermine per vize gjermane | Gjeni shpalljet më të reja për shitjen dhe blerjen e gjërave të reja dhe gjërave të perdorura pa pagese në gjithë Kosovën | Elektronika. Ka shumë shpallje të reja në kategori të ndryshme që regjistrohen çdo ditë në MerrJep.com, pasi ne jemi reklamuesi më i madh në vend.Termine per Viza Turistike Gjermane, Pristina. 2,937 likes · 24 talking about this. Bejme Termine Online per Viza Turistike GjermaneNga Ambasada Gjermane thonë se lidhur me kategorinë e vizave "punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor", Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut, u dha një kuotë totale vjetore prej 25,000 vizash. Nga ajo kuotë, 4,750 viza në vit i përkasin Maqedonisë së Veriut.Nov 29, 2021 · Ndryshojnë rregullat, Ambasada gjermane: Ç’duhet të dini për të caktuar një takim Siç bëhet me dije nga ambasada, të gjithë personat e interesuar, nga data 1-17 dhjetor duhet të aplikojnë për një vizë pune, e më pas do të përzgjidhen për intervistë nga një short kompjuterik. Jan 09, 2021 · Pritje më shumë se një vit për të marrë një orar për vizë në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi e vende të tjera. Pritjet e gjata për të marrë një orar në ambasadën gjermane me qëllim aplikimi për marrjen e vizës bashkimin familjar trajtohen nga mediat gjermane pas një kërkese të partisë E Majta në Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit, shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Nga gushti ambasada gjermane fillon me termine për viza pune Autori: Islam Morina 12:31 | 24 June 2021 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar.Ambasada gjermane tregon se kur do të fillojnë me termine për viza pune 21:04 | 24 Qershor 2021 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar. Sërish viza gjermane për ata me kontratë pune, por edhe pengesa 24.07.2020 Shumë vetë presin për një vizë pune për të ardhur në Gjermani. Po si qëndron puna aktualisht me dhënien e ...Jul 28, 2018 · Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës. Dy prinderit ose kujdestaret ligjore duhet te jene te pranishem kur I mituri aplikon per vize; Perjashtime nga kjo duhet bere kur njeri prind mban kujdestarine ligjore,e cila duhet te deshmohet me ndonjerin prej dokumenteve si me poshte: efikaten e lindjes qe deshmon vetem nje prind dhe konfirmimin nga Qendra Sociale e Femijeve.Sipas njoftimit, me datë 28.03.2022 rreth orës 13:00, hetuesit e antidrogës së Policisë së Kosovës në Gjilan pas një pune hetimore, me urdhër të organeve të drejtësisë realizuan një plan taktik të koduar me emrin "Kalaja" duke realizuar një bastisje në fshatin Pogragjë të Gjilanit.VIZA D KOMBËTARE. Kjo listë ka për qëllim t'ju ndihmojë të hartoni dokumentet për kërkesën tuaj për vizë. Ju lutem vini re se Ambasada mund t'ju kërkojë dokumente shtesë ose informacione të mëtejshme nëse kjo është e nevojshme për të shqyrtuar kërkesën tuaj.Termine per Viza. 3,737 likes · 2 talking about this. Local & Travel Website. Jump to. ... Agjensioni Studentor Për Punsim Në Gjermani. ... Termine ne Ambasad Gjermane per Viza. Consulting Agency. Diona Travel Agency. Tour Agency. Ambasada Gjermane Informata - Vizat."Sa muaj duhet të prisni për vizat gjermane", ekspertja tregon të gjitha procedurat që duhet të ndiqni. 30/07/2018. 0. Pritje pa fund! Shumë persona nga vendet e Ballkanit që duan të punojnë në Gjermani duhet të kalisin durimin derisa të marrin vizën e punës. Ekspertja, Carola Burkert thekson, se ambasadat gjermane ishin të ...Ambasada Gjermane në Kosovë. Mirë se erdhët në faqen e internetit të Ambasadës Gjermane në Prishtinë! Page 1. Ju lutem vini re: Hyjnë sërish në fuqi kufizimet e udhëtimeve hyrëse për udhëtarët nga Kosova! Vizitat në Departamentin Konsullor-Ligjor dhe në Zyrën e vizave janë pa përjashtim të mundura vetëm pas caktimit të ...Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit, shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar. Këta persona duhet të ofrojnë dëshmi të vaksinimit me njërën nga vaksinat e kompanive BionTech-Pfizer ...Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Agjencia kundër Korrupsionit gati ta verifikojë edhe pasurinë e mjekëve dhe profesorëve. AKK: Zyrtarët publik të deklarojnë pasurinë, në të kundërtën ushtrohet kallëzim penal. 4737 zyrtarë të lartë publik do t'i nënshtrohen procesit të deklarimit të pasurisë ...Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta "Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Jan 09, 2021 · Pritje më shumë se një vit për të marrë një orar për vizë në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi e vende të tjera. Pritjet e gjata për të marrë një orar në ambasadën gjermane me qëllim aplikimi për marrjen e vizës bashkimin familjar trajtohen nga mediat gjermane pas një kërkese të partisë E Majta në ambasada gjermane në prishtinë njofton për terminet e. info gjiganti com. procedura e punësimit në gjermani pas 1 janarit 2016. informata termina online per viza free download here pdfsdocuments2 com may 25th, 2018 - viz turistike per gjermani keywords viz turistike per gjermani created date 11 3 2014 7 39 25 pm''gjermani thjeshtohenPunësimi në Gjermani/ Viza pune edhe këtë vit, ja ç'duhet të bëni. E hënë 02, 2017, 09:06 Facebook. ... Qeveria gjermane krijoi një alternativë. Atë po e shfrytëzojnë gjithnjë e më shumë vetë. ... Në njëmbëdhjetë muajt e parë të vitit 2016, Agjencia Federale për Punën (BA) u dha leje pune - zyrtarisht miratim ...Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta "Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Jan 13, 2018 · Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Ambasadës, bëhet e ditur se në vizat e punës për Gjermani nga 1 nëntori ka filluar të bëhet një dallim mes punësimit sipas Rregullores së Punësimit 26 neni 2 […] Ekspertja, Carola Burkert thekson, se ambasadat gjermane ishin të papërgatitura. ... vitit 2017 u dhanë 120.000 miratime provizore paraprake nga Agjencia e Punës. ... se nuk merret viza, por ...Sipas të dhënave të Ambasadës Gjermane për dy muajt e fundit janë rreth 100 mijë qytetarë që kanë aplikuar për rezervimin e një termini për aplikim për vizë pune. Largimi në masë i fuqisë punëtore ka lënë sektorin e ndërtimtarisë me mungesa. Faton Hoxha: Ne si ndërtues duhet të bëjmë zgjidhje. Janë duke ardhë prej ...Inflacioni në Gjermani u rrit në mars në një nivel rekord që nga ribashkimi në vitin 1990, treguan shifrat zyrtare të publikuara të mërkurën, pasi l.*ùf ta në Uk'rainë bëri që çmimet e energjisë të rriteshin, njofton albinfo.ch.Ambasada Gjermane në Kosovë. Mirë se erdhët në faqen e internetit të Ambasadës Gjermane në Prishtinë! Page 1. Ju lutem vini re: Hyjnë sërish në fuqi kufizimet e udhëtimeve hyrëse për udhëtarët nga Kosova! Vizitat në Departamentin Konsullor-Ligjor dhe në Zyrën e vizave janë pa përjashtim të mundura vetëm pas caktimit të ... Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada.Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Workshop: Working in the ICT industry. Do you want to work in Germany but do not know how to start? Join the online workshop "Working in the ICT sector in Germany" on 23 March 2022, 10:00 am - 11:15 am CET and receive guidance from the experts of the German Federal Employment Agency. Register now. Ambasada Gjermane në Kosovë. Mirë se erdhët në faqen e internetit të Ambasadës Gjermane në Prishtinë! Page 1. Ju lutem vini re: Hyjnë sërish në fuqi kufizimet e udhëtimeve hyrëse për udhëtarët nga Kosova! Vizitat në Departamentin Konsullor-Ligjor dhe në Zyrën e vizave janë pa përjashtim të mundura vetëm pas caktimit të ...Jul 01, 2021 · Nga sot mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër COVID 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. “Rregullorja për Ballkanin Perëndimor” e rinovuar, ka hyrë në fuqi më 1 ... Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet të mos ngutet. Historia e vizës mund të zgjasë deri sa të dalin thinjat. Kjo megjithëse ambasadat kanë shtuar personelin.Mar 12, 2022 · Të dhënat zyrtare tregojnë se shtetasit e Kosovës prijnë për nga numri i aplikimeve dhe pajisjes me viza pune në krahasim me vendet tjera të rajonit. Gjatë viteve 2016-2018, nga gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, janë shqyrtuar për aprovim gjithsej 204,638 kontrata pune, prej të cilave rreth 80% janë miratuar. Content-Agentur liefert PR-Konzepte, Online Marketing, Texte, Businessfotos, Social Media, Websites. Bejme caktimin e termineve per vize ne ambasaden gjermane per kategorite D (bashkim familjar, studime), C (vize turistike) ose kategori tjera. Terminet caktohen per daten me te afert te mundshme (afersisht dy muaj nga tani). Caktimi i terminit eshte i sigurt. Kontakt: [email protected]örn Rohde, Ambasador i Gjermanisë në Kosovë, Kosovë dhe Regina Hufnagel, Agjencia Federale e Punësimit, Gjermani pritet që të martën (27 prill) të japin një njoftim se kur do të filloj punën sektori i vizave, caktimi i termineve për viza në Ambasaden e Gjermanisë në Prishtinë. Kjo pritet të ndodh në një organizim nga Instituti […]Jan 13, 2018 · Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Ambasadës, bëhet e ditur se në vizat e punës për Gjermani nga 1 nëntori ka filluar të bëhet një dallim mes punësimit sipas Rregullores së Punësimit 26 neni 2 […] Sërish viza gjermane për ata me kontratë pune, por edhe pengesa 24.07.2020 Shumë vetë presin për një vizë pune për të ardhur në Gjermani. Po si qëndron puna aktualisht me dhënien e ...Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar me fjalë kyçe termine per vize gjermane,kategori,ose vendndodhje,MerrJep.com është vendi i duhur për ju sepse faqja jonë e internetit ka shumë përdorues dhe shumë shpallje të publikuara në shumë kategori të ndryshme.Pritje pa fund! Shumë vetë nga vendet e Ballkanit që duan të punojnë në Gjermani duhet të kalisin durimin derisa të marrin vizën e punës. Ekspertja, Carola Burkert thekson, se ambasadat gjermane ishin të papërgatitura. TIRANE, 20 Dhjetor/ATSH/-Ambasada Gjermane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi për shtyp, bën të ditur se në kuadër të zgjerimit të shërbimeve nga 1 janari 2016 të gjitha aplikimet për vizë Shengen (për vizitorë dhe udhëtime biznesi nga shtetas të vendeve të treta) si dhe për vizë kombëtare (për bashkim familjar, studim, punë etj.) do të jepen takime vetëm online në ...Pritje pa fund! Shumë persona nga vendet e Ballkanit që duan të punojnë në Gjermani duhet të kalisin durimin derisa të marrin vizën e punës. Ekspertja,60 mijë viza pune nga Gjermania - Shqipëria dhe Kosova ndër përfitueset më të mëdha. Nga Brixhilda Xhuraj. 9 Shkurt 2022 / 07:45. Gjermania ka lëshuar më shumë se 60 mijë viza në bazë të Aktit të Emigracionit të Punëtorëve të kualifikuar gjermanë në vitin 2021. Kjo sipas të dhënave zyrtare publikuar nga ministria gjermane.Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet të mos ngutet. Historia e vizës mund të zgjasë deri sa të dalin thinjat. Kjo megjithëse ambasadat kanë shtuar personelin.Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t'u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit", shkruan gazeta „Die Welt", duke iu referuar të dhënave ...Inflacioni në Gjermani u rrit në mars në një nivel rekord që nga ribashkimi në vitin 1990, treguan shifrat zyrtare të publikuara të mërkurën, pasi l.*ùf ta në Uk'rainë bëri që çmimet e energjisë të rriteshin, njofton albinfo.ch.Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Dy prinderit ose kujdestaret ligjore duhet te jene te pranishem kur I mituri aplikon per vize; Perjashtime nga kjo duhet bere kur njeri prind mban kujdestarine ligjore,e cila duhet te deshmohet me ndonjerin prej dokumenteve si me poshte: efikaten e lindjes qe deshmon vetem nje prind dhe konfirmimin nga Qendra Sociale e Femijeve.Pritje më shumë se një vit për të marrë një orar për vizë në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi e vende të tjera.Pritjet e gjata për të marrë një orar në ambasadën gjermane me qëllim aplikimi për marrjen e vizës bashkimin familjar trajtohen nga mediat gjermane pas një kërkese të partisë E Majta n.Termine per Viza Turistike Gjermane online, Prishtinë. 10,926 likes · 12 talking about this. Ne nuk jemi ambasada gjermane , mirpo bejme caktimin e termineve per viza turistike Gjermane ne ambasaden...Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar.Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve"."Sa muaj duhet të prisni për vizat gjermane", ekspertja tregon të gjitha procedurat që duhet të ndiqni ... Nga nëntori i vitit 2015 deri në fund të vitit 2017 u dhanë 120.000 miratime provizore paraprake nga Agjencia e Punës. Sektorët e vizave u përmbytën le të themi. ... për shkak se nuk merret viza, por kjo ndodh, sepse kur ...Ambasada Gjermane në Kosovë: Mijëra viza pune do të jepen këtë vit Të gjeturat e raportit tregojnë se qytetarët e Kosovës kanë shfaqur një interesim tepër të madh për viza pune. Mes viteve 2016-2020 më shumë se 90 mijë aplikacione për punë ishin dorëzuar në Ambasadën Gjermane në Kosovë.Jörn Rohde, Ambasador i Gjermanisë në Kosovë, Kosovë dhe Regina Hufnagel, Agjencia Federale e Punësimit, Gjermani pritet që të martën (27 prill) të japin një njoftim se kur do të filloj punën sektori i vizave, caktimi i termineve për viza në Ambasaden e Gjermanisë në Prishtinë. Kjo pritet të ndodh në një organizim nga Instituti […]Nga Ambasada Gjermane thonë se lidhur me kategorinë e vizave "punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor", Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut, u dha një kuotë totale vjetore prej 25,000 vizash. Nga ajo kuotë, 4,750 viza në vit i përkasin Maqedonisë së Veriut. /TetovaExpresNuk mund të lëshohen viza me qëllim praktike kur bëhet fjalë për kohë prove në një punë. Kushti i lartëpërmendur verifikohet nga Agjencia Kombëtare e Punësimit. Ju lutemi, vini re, se hospitimi nuk është punësim dhe për këtë arsye, si një shtetas shqiptar, ju mund të qëndroni në Gjermani për qëllimin e praktikës edhe ... Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar me fjalë kyçe termine per vize gjermane,kategori,ose vendndodhje,MerrJep.com është vendi i duhur për ju sepse faqja jonë e internetit ka shumë përdorues dhe shumë shpallje të publikuara në shumë kategori të ndryshme.Nov 29, 2021 · Ambasada Gjermane Tiranë ka publikuar rregullat e reja për të gjithë persona të cilët aplikojnë për një caktim date për intervistë me qëllim punësimin në shtetin gjerman. Advertisements Rregullat e reja janë për personat nga Ballkani Perëndimor, përfshirë këtu edhe Shqipëria dhe Kosova. Ky ndryshim, njofton ambasada, do të bëhet për shkak të kërkesës tejet […] Pyetje dhe përgjigje rreth vizave. FAQ. faq. Këtu kemi listuar pyetjet që na janë drejtuar më shpesh, me qëllim për t'ju ardhur sadopak në ndihmë. FAQ. Unë u përpoqa të regjistrohem për një takim sipas nenit 26 paragrafi 2 (Rregullorja e Ballkanit Perendimor), por lista u mbyll përsëri kur përfundova vendosjen e të dhënave.Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar me fjalë kyçe termine per viza gjermane,kategori,ose vendndodhje,MerrJep.com është vendi i duhur për ju sepse faqja jonë e internetit ka shumë përdorues dhe shumë shpallje të publikuara në shumë kategori të ndryshme.Këtë lloj vize e merr sigurisht kur provon se mund ta sigurosh vetë jetesën. Kush ka ardhur në Gjermani mund t'i drejtohet ashtu si qytetarët gjermanë edhe Agjencisë Gjermane të Punës.Agjencia Federale e Punës do të përfshihet gjithëmonë në procedurën e vizave nga tani e tutje, njofton Ambasada. Ambasada e Gjermanisë ka njoftuar po ashtu se "parapëlqimet e lëshuara prej autoriteteve gjermane deri më 1 nëntor 2017 mbeten të vlefshme, por ato nuk trajtohen me prioritet gjatë caktimit të termineve".Të gjeturat e raportit tregojnë se qytetarët e Kosovës kanë shfaqur një interesim tepër të madh për viza pune. Mes viteve 2016-2020 më shumë se 90 mijë aplikacione për punë ishin dorëzuar në Ambasadën Gjermane në Kosovë. Mesatarisht, rreth 17,000 aplikacione në vit janë aprovuar nga Agjencia Federale e Punësimit në ...Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë.Për shkak të përhapjes së virusit vdekjeprurës me origjinë kineze, tashmë i konfirmuar edhe në vendin tonë, Ambasada Gjermane në Kosovë ka vendosur të anulojë terminet për viza, raporton Gazeta Sinjali. Këtë e ka bërë të ditur një sinjalizues i cili ka pasur termin për datën 16 mars 2020, apo ditën e hënë. Për datën […]Procesi juaj i Aplikimit për Vizë. Këtu janë detyrimet hapat për të aplikuar per nje Vizë Shengen. Plotësoni formularin tuaj të aplikimit. Përgatitni dokumentet tuaja mbështetëse. Bëni një takim. Dorëzoni kërkesën tuaj dhe siguroni të dhënat tuaja biometrike në Qendrën e Aplikimit Visa. Kthehuni te Qendra e Aplikimit për Visa.Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Miratimi provizor paraprak është kusht për të marrë vizën e punës.Nga Ambasada Gjermane thonë se lidhur me kategorinë e vizave "punëtorë të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor", Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut, u dha një kuotë totale vjetore prej 25,000 vizash. Nga ajo kuotë, 4,750 viza në vit i përkasin Maqedonisë së Veriut. /TetovaExpresAgjensioni per Punesim ne Gjermani. November 20, 2016 ·. Ne si agjension me pervoj pune si ndermjetsues i kontratave sezonale per studenta po ashtu edhe kontrata afatgjata prej 1 deri ne 3 vjet sjellim vende te reja pune ne qytete te ndryshme ne Gjermani .Sipas të dhënave të Ambasadës Gjermane për dy muajt e fundit janë rreth 100 mijë qytetarë që kanë aplikuar për rezervimin e një termini për aplikim për vizë pune. Largimi në masë i fuqisë punëtore ka lënë sektorin e ndërtimtarisë me mungesa. Faton Hoxha: Ne si ndërtues duhet të bëjmë zgjidhje. Janë duke ardhë prej ...Shifra është e lartë, por duket e pamjaftueshme. Sepse në dyert e ambasadave presin akoma më shumë aplikues për një vizë pune. Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22.773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë.Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se nga gushti i këtij viti fillojnë sërish të ofrohen terminet për viza pune sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, por vetëm për personat që janë plotësisht të vaksinuar. KëtaAgjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar.Jan 13, 2018 · Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Ambasadës, bëhet e ditur se në vizat e punës për Gjermani nga 1 nëntori ka filluar të bëhet një dallim mes punësimit sipas Rregullores së Punësimit 26 neni 2 […] june 15th, 2018 - termine per viza turistike gjermane online prishtinë 9 5k likes bejme caktimin e termineve per viza turistike gjermane ne ambasaden gjermane ne''Free Download Here pdfsdocuments2 com May 25th, 2018 - Viz Turistike Per Gjermani Keywords Viz Turistike Per Gjermani Created Date 11 3 2014 7 39 25 PM' ambasada gjermane në prishtinë njofton për terminet e. info gjiganti com. procedura e punësimit në gjermani pas 1 janarit 2016. informata termina online per viza free download here pdfsdocuments2 com may 25th, 2018 - viz turistike per gjermani keywords viz turistike per gjermani created date 11 3 2014 7 39 25 pm''gjermani thjeshtohenNga: Lindita Arapi* Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet tëAgjensioni per Punesim ne Gjermani. November 20, 2016 ·. Ne si agjension me pervoj pune si ndermjetsues i kontratave sezonale per studenta po ashtu edhe kontrata afatgjata prej 1 deri ne 3 vjet sjellim vende te reja pune ne qytete te ndryshme ne Gjermani .Agjencia e lajmeve, afp thekson, se në ambasadat gjermane në Shqipëri, Serbi, Pakistan dhe Marok njerëzit presin më shumë se një vit vetem për të marrë një orar për vizë. Po kjo vlen edhe për afganët dhe njerëzit në Indi që kërkojnë bashkimin familjar. cross product of 2d vectorsunity forum helpaction news jax investigatescat 1 bush hog